Tomáš Raba

Od malička jsem byl komunikativní typ, ikdyž mě manuální práce a budování vždy bavily, operace páteře v 16 letech naznačila to, že bych se dlouhodobě rukama živit raději neměl.

Ukončil jsem po léčbě studium stavařské školy a vydal se směrem cestovního ruchu a ekonomiky.

Ve třetím ročníku se vše sešlo tzv. ve správný čas a na správném místě. V předmětu ekonomiky a managementu jsme se zrovna zaobírali typologií manažerů a mě toto téma uchvátilo. Zrodila se silná vize toho, co by mělo být mou pracovní náplní - pomáhat klientům, ale také vést tým lidí a ty motivovat k lepším výkonům, na základě vlastních zkušeností. Netrvalo to dlouho a poznal jsem velmi schopného obchodního zástupce, dnes již mého manažera a obchodního partnera, bratra, Járu Prokeše. Již nějaký čas se pohyboval ve finančním poradenství a já jsem jeho nabídku na spolupráci s chutí přijal. Tím začal čerpat zkušenosti už při studiu, což pro mě bylo velkým přínosem.

Firma, resp. lidé, pro které Jára pracoval a já k nim v roce 2013 také nastoupil, postupně neupřednostnila hodnoty, se kterými jak už vůbec ve finančnictví, natož v běžném životě absolutně nesouzním a neuznávám je a to se mi vnitřně příčilo. Proto jsme se rozhodli pro změnu a rozšířit i pole působení na oblast financování bydlení a obecně komplexního poradenství, kde má cesta tímto odvětvím poprvé nabrala ten správný směr a zažehla ve mě jiskra. Jeden z prvních obchodů byl dokonce „boj o střechu nad hlavou“, kde jsem první neúspěch s klienty nevzdal a vymyslel nové další řešení pro klienty v tom nakonec nejlepším možném výsledku vůbec. Viděl jsem za svou odvedenou prací hmotné výsledky v podobě nadšených klientů a jejich domovů, splněných snů a to byl ten správný vítr do plachet. Není nad to, když Vás práce naplňuje a ještě dělá radost klientům, dokonce i mění životy druhým k lepšímu.

Jsem rád, že od doby mých začátků úroveň finanční gramotnosti a obecná informovanost o finančním trhu v České republice razantně stoupla, ale ještě pořád máme jako celek před sebou spoustu práce. Nemohu stoprocentně spoléhat na školský vzdělávací systém, nebo ostatní poradenské firmy, a tak jsem si vzal za své poslání pozvednout úroveň finanční gramotnosti naší společnosti, pomoci lidem v džungli všech nabídek, které se na nás valí ze všech stran a přitom zároveň naplnit cíle a touhy mým klientům a také kolegům v branži.

Bude mi ctí, pokud se naše cesty prolnou a společně si dopomůžeme k naplnění našich přání a snů, které v životě máme.