Řešíte hypotéku delší dobu a stále nic?

Stává se, že se řešení hypotéky zkomplikuje a protáhne. Může nastat problém se zástavou nemovitosti, s katastrálním úřadem, při ověřování zaměstnavatele. Problémů může nastat nespočet. Pokud ale řešíte hypotéku déle než měsíc, je něco v nepořádku!

3 minuty ke čtení

Příklad

Setkal jsem se již s klienty, kteří řešili vyřizování hypotéky na výstavbu nemovitosti déle jak 10 měsíců. Proto vyhledali naši pomoc. Od našeho prvního setkání měli hypotéku vyřízenou do 14 dnů. Jak je to možné?

Celý problém byl, bohužel, ve výběru finančního poradce. Klienti dali na doporučení svých rodinných přátel, že tento poradce je šikovný a určitě jim pomůže. Poradce objednal odhadce, ale dodal odhadci špatné projektové dokumenty (rozpočet stavebních nákladů), nejspíš je prohodil s jiným bankovním případem.

Odhadce vypracoval odhad, ale bohužel s chybnými údaji a ten se nedal použít. Musel se proto vypracovat nový odhad. Pak nastala doba dovolených a poradce nebyl skoro celé dva měsíce k dostižení. Po návratu z dovolené poradce začal komunikovat s klienty a tvrdil jim, že hypotéka je předschválená a nemusí mít obavy. Klienti se pro jistotu několikrát s poradcem telefonicky spojili, aby se ujistili, že opravdu hypotéka bude schválená. Poradce je ubezpečil, že je vše v pořádku a následující týden budou mít peníze na účtu.

Klienti tedy použili své poslední volné finanční prostředky na vylití základové desky. Za týden se dozvěděli, že úvěr schválený není a žádné peníze nedostanou.

Vyhledali tedy pomoc jiného finančního poradce. „Kamarádova manželka dělá finančního poradce, tak ona nám pomůže.“ Průběh byl o něco lepší, rychlejší, ale neuspokojivý.

Poradkyně sepsala s klienty tři žádosti do tří různých bankovních institucí. Klienti už měli jednu negativní informaci v registrech kvůli předchozímu finančnímu poradci. Čím více žádostí klienti podají, tím hůře na ně banky nahlížejí. Jeden z klientů navíc pobíral příjem ze zahraničí. Daný příjem ze zahraničí v té době uměla přijmout jen jediná banka v ČR. Ani jedna ze žádostí nebyla u té banky. Kdyby se finanční poradkyně bývala o své klienty opravdu zajímala a prostudovala produktové listy bankovních domů, nic z toho by se nestalo.

Klienti žádali o poměrně velkou finanční částku a poradkyně jim sdělila informaci, že s částkou není žádný problém a brzy vše bude hotové. Za týden klienti dostali informaci, že úvěr schválený bude, ale dostanou o 30 % menší částku, než o kterou žádali. To znamenalo, že by nedokázali nemovitost dostavět. Bankovní instituce pak chce po klientovi doložit, jak zbylých 30 % na dostavění sežene.

Nakonec si klienti domluvili schůzku u nás. Nejen že měli do 14dnů financování bydlení zařízené, ale získali více peněz, než v co doufali, a také o 1 % nižší úrok oproti naslibovaným parametrům od dvou předchozích „specialistů“.

Doporučení
Spolehněte se na skutečné odborníky, kteří ušetří váš čas, nervy, a především i finance.

PROKEŠ Jaroslav

Svěřte mi svou důvěru.


Máte podobně špatnou zkušenost?

Banky nepracují 24/7, ale my zvládneme předschválit úvěr po domluvě i mimo standartní pracovní dobu.
Zkuste to s námi.

Kontaktujte nás