Máte špatné registry?

Chyba nemusí být na Vaší straně.

2 minuty ke čtení

Příklad

Jedné klientce končilo fixační období u její banky. Tatáž banka jí nabídla poměrně nevýhodnou úrokovou sazbu. Proto jsme hledali jinou variantu. Vše probíhalo celkem normálně… hypotéku jsme zadali do systému a čekali jsme na pár podkladů, abychom mohli úvěrovou žádost předat ke kompletnímu posouzení.

Klientka zašla tedy do své banky pro aktuální vyčíslení dluhu z důvodů refinancování. Banka jí informovala, že je tento úkon zpoplatněn 500 Kč. Klientka potvrdila žádost o potřebný dokument, souhlasila s úhradou a dokument následně obdržela.

Předali jsme tedy úvěrovou žádost ke kompletnímu posouzení a úvěr byl okamžitě zamítnut z důvodu špatných registrů.

My jsme ale věděli, že registry klientky jsou v pořádku. Začali jsme tedy zjišťovat, co se děje. 

Banka klientky udělala chybu a do registrů uvedla 500 Kč po splatnosti za zpracování vyčíslení dluhu. Jednoduše řečeno… banka si špatně strhla peníze z účtu a kvůli tomu klientce znemožnila přechod k jiné bankovní instituci. Znemožnila jí tak lepší úrokovou sazbu, lepší měsíční splátky a do registrů ji uvedla jako nespolehlivého klienta a neplatiče.

Tím začal kolotoč nekonečných hovorů a vyjednávání se stávající bankou, aby poskytla dokument o svém pochybení a vymazání neoprávněného dluhu z registrů + prodloužení fixační doby, protože ta díky pochybení banky klientce vypršela.

Na druhé straně začal kolotoč vyjednávání s novou bankou, aby klientku nezavrhovali a na individuální posouzení znovu úvěruschopnost klientky prozkoumali.

Výsledek byl nakonec pozitivní. Vše se podařilo vyjednat, pro klientku se nám podařilo zajistit ještě lepší úrokovou sazbu od nové banky a celý úvěr byl od zadání do systému schválen během 3 hodin.

PS: Nevzdávejte se! Někdo by to možná po zamítnutí úvěru zabalil, ale to rozhodně není náš případ.

PROKEŠ Jaroslav

Svěřte mi svou důvěru.


Víte kde si ověřit bankovní a nebankovní registry?

Ne každý registr v ČR je oficiální. Nevyhazujte peníze "z okna" za ty falešné.
Pomůžeme Vám.

Kontaktujte nás