Najít nemovitost a až pak řešit financování nebo naopak?

Tuto otázku si klade hodně klientů. Který postup je ale ideální? Stává se, že jde zájemce o nemovitost na první schůzku s realitním makléřem nepřipraven v tom smyslu, že neví, zda dostane od banky finance na bydlení, nebo ne.

2 minuty ke čtení

Někteří realitní makléři toho zneužívají.

Několikrát jsem u svých klientů zažil nátlak typu: „Buď si necháte zrealizovat hypoteční úvěr přes našeho (myšleno realitní kanceláře) ‘specialistu‘, nebo nemovitost prodáme někomu jinému.“ Klienti pak často ze strachu, že o nemovitost přijdou, podepíšou nevýhodné financování u realitní kanceláře, jen aby měli jistotu, že nebude prodána jinému zájemci.

Tomuto nátlaku se dá ale předejít. Stačí změnit postup.

Nejdříve se setkejte odborníkem na financování nemovitostí, a až poté hledejte nemovitost.

Moji lidé z projektu PRO-KEŠ takovými odborníky jsou.

Díky tomu můžete zjistit, že dosáhnete na mnohem větší obnos peněz, než jste původně doufali, a můžete tím pádem hledat pro Vás zajímavější nemovitosti. Nebo naopak zjistíte, že dosáhnete na mnohem méně financí. Pak se finance budou muset zajistit ještě jiným způsobem, nebo začnete hledat levnější nemovitost. Každopádně budete vědět, co a za kolik můžete hledat. Nebudete ztrácet čas prohlídkami nemovitostí, které Vás úplně nenadchly nebo naopak těmi, které si nemůžete dovolit.

Co takovou schůzkou můžete ještě získat?

Rozhodně větší jistotu a možnost vyjednávat s realitním makléřem. Ten na Vás bude pohlížet jinak, když mu sdělíte, že máte finance na bydlení zajištěné. Nebude Vás pravděpodobně zkoušet vmanévrovat do situace, že si finance musíte vzít jedině přes jejich člověka. Dokonce si můžete zkusit říct o slevu.

PROKEŠ Jaroslav

Svěřte mi svou důvěru.


Je lepší se nejprve potkat s finančním poradcem.

S námi lze vše vyřešit také online a za pár minut.

Kontaktujte nás