Zamítli Vám žádost o hypotéku nebo úvěr?

Není vše ztraceno… vyhledejte pomoc odborníka. Negativní informace od jedné banky neznamená, že u jiné neprojdete i přes špatnou bankovní historii.

3 minuty ke čtení

Ano, banky jsou sice dnes přísnější/opatrnější než před pár lety, ale stále mohou jít do určitého rizika, když vidí ve vašem záměru potenciál. Totéž platí o „zaručených informacích“, že banky nemohou poskytovat větší LTV než 80 %. Protože to není pravda. Přibližně do 10 % své veškeré produkce mohou banky poskytovat hypotéky a úvěry s vyšším LTV než je 80 %.

Podívejme se na tyto informace pomocí příběhů mých klientů.

Začal jsem vyřizovat financování klientům. Vše vypadalo výborně… dostatečné příjmy, žádné závazky, vhodná nemovitost do zástavy. Vše bylo v pořádku do doby, než jsme zadali rodná čísla do bankovních registrů.

Klienti dostali tvrdé KO z důvodů špatné bankovní historie (jednalo se o zesplatněný úvěr) několik let zpátky. Zesplatněný úvěr je jedna z nejhorších věcí, která může v bankovním registru být. Pro 99 % bank je tento klient nedůvěryhodný a nebude mu poskytnutý úrok ani s vyšší úrokovou sazbou.

Klienti byli nešťastní. Problému v registrech si byli vědomi, ale už se s tím nedalo nic dělat.

Pro většinu finančních poradců by zde proces jednání skončil, ale já se rozhodl, že se klientům pokusím pomoct. Sepsal jsem veškeré informace, jak k problému došlo, s klienty jsem dohledal veškerou korespondenci daného problému a šel jsem přímo ke zdroji. V tomto případě nestačí rozeslat emaily s žádostí o výjimku do bank. Možná, s trochou štěstí, by se to v nějaké bance ujalo, ale proces čekání by nás připravil o danou nemovitost, kterou klienti hledali tři roky.

Podařilo se mi najít banku, která byla ochotná se na daný případ podívat hlouběji, a hlavně s lidským pohledem. Naštěstí jsem se spojil přímo s hlavním rizkařem* v dané bance a asi už tušíte, jak daný případ skončil. Banka řekla ano a klienti mohli nákup nemovitosti profinancovat.

Možná si říkáte, že tento problém s registrem mohl vyřešit kde kdo. Já netvrdím, že ne. Většina finančních poradců totiž rozešle žádosti do více bank mailem nebo poštou a čeká na výsledek. V tomto případě by klienti dostali tvrdé KO od více bankovních institucí najednou a nepomohl by jim už nikdo.

Proto je velice důležité vyhledat odborníka, který prověří Vaše bankovní a nebankovní registry. Zodpoví všechny dotazy a podle vašich parametrů a preferencí zpracuje úvěrovou žádost do jedné konkrétní banky.

* Hlavní rizkař řeší v bance případy, které standardně řešit nejdou, a je pouze na jeho rozhodnutí, jestli banka do daného rizika půjde.

PROKEŠ Jaroslav

Svěřte mi svou důvěru.


Zamítnuní nemusí být definitivní!

ZDARMA Vám zařídíme individuální přehodnocení úvěru.

Kontaktujte nás